jakubcmil-fundacja-dzien_dziecka-1848

Dzień Dziecka w szpitalu przy Niekłańskiej

We wtorek 29 maja Fundacja ONICO oraz przedstawiciele drużyny ONICO Warszawa –  Piotr Gacek, Andrzej Wrona i Paweł Mikołajczak – odwiedzili małych pacjentów w szpitalu dziecięcym przy ul. Niekłańskiej. Spotkanie odbyło się w ramach zbliżającego się Dnia Dziecka.

Na początku Andrzej Wrona i Paweł Mikołajczak poprowadzili krótką lekcję siatkówki, w której udział wzięło kilkunastu małych pacjentów. W ruch poszły nie tylko piłki, ale także balony. Reprezentanci ONICO Warszawa uczestniczyli również w wyjątkowych zabawach przygotowanych przez animatorów. Nasi wolontariusze przygotowali też specjalną strefę malowania twarzy. Całe spotkanie odbyło się na terenie placu zabaw, który rok temu został wyremontowany przez naszą Fundację.

Ekipa ONICO Warszawa nie zapomniała również o tych pacjentach, którzy nie mogli opuścić szpitala. Piotr Gacek, Andrzej Wrona i Paweł Mikołajczak wraz z naszą fundacyjną maskotką ruszyli na szpitalne oddziały, gdzie rozdali setki baloników i wykonali mnóstwo pamiątkowych zdjęć.

Co ciekawe, dwanaście lat temu pacjentem szpitala przy ul. Niekłańskiej był Andrzej Wrona, który podczas jednego z siatkarskich treningów doznał poważnego złamania ręki. Nasz środkowy opowiedział swoją historię, która jest najlepszym dowodem, że nawet po tak skomplikowanej operacji można zawodowo zająć się sportem.

Wszystkim pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz szczęśliwego Dnia Dziecka!

Galeria z wydarzenia:jakubcmil-fundacja-dzien_dziecka-1830

jakubcmil-fundacja-dzien_dziecka-1836