O fundacji

Misja fundacji ONICO

Fundację ONICO powołano w kwietniu 2016 roku.

Podejmujemy liczne działania charytatywne pomagając dzieciom potrzebującym pomocy. Niesiemy pomoc materialną, ale także działamy w zakresie edukacji, promując profilaktykę zdrowotną. Prowadzimy działania na rzecz pobudzania aktywności kulturalnej, oświatowej i sportowej dzieci.

Zdajemy sobie przy tym sprawę, iż pomoc niesiona indywidualnym ludziom, mimo iż bardzo ważna, jest niewystarczająca, aby wprowadzić pozytywną zmianę. Prowadzimy zatem także działania systemowe. Wspieramy szpitale dziecięce, placówki medyczne, rodzinne domy dziecka, dziecięce placówki wychowawcze, oświatowe i opiekuńcze, a także rodziny zastępcze.

Pomagamy zatem najmłodszym i najsłabszym, wspieramy także ich rodziny oraz instytucje działające na ich rzecz. Zdrowie, edukacja, kultura i sport zamiast wykluczenia to lepsza przyszłość tych dzieci, a zatem – nas wszystkich.